More
  HomeАуто МиксИнтересноСо Bugatti Veyron возел 400 км/ч на автопат

  Со Bugatti Veyron возел 400 км/ч на автопат

  Објавено на

  И да, звучи како вистинска лудост доколку тоа го направил на јавен автопат за време на вообичаени гужви. Сепак овој возач Радим Пасер е задолжен за тестирање на крајните можност на Bugatti Veyron достигнал брзина од 402.5 км/ч што може слободно да се каже дека претставува неверојатен подвиг.

  Да биде сето ова уште поневообичаено, Пасер е познат чешки бизнисмен кој има збирка од бројни автомобили вклучувајќи и Bugatti. Оттука и неговата желба за овој подвиг токму со еден од најбрзите автомобили во светот.

  Како изгледаше сето тоа можете да погледнете од видеото во продолжение.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...