More
  HomeКамиониВИДЕО: EarthRoamer XV-HD Ford F750

  ВИДЕО: EarthRoamer XV-HD Ford F750

  Објавено на

  EarthRoamer XV-HD е најновиот масивен подвижен “дом” кој се темели на камионетот Ford F750. Ова возило кое може да ве одведи буквално секаде располага со 6.7 литарски V8 турбодизел.

  Покрај пространоста, карактеристично за EarthRoamer XV-HD е луксузниот дизајн кој вклучува кожна гарнитура, ентериер од висококвалитетно дрво како и мермер на одредени делови од внатрешноста.

  Резервоарот за вода е со капацитет од 946 литри додека капацитетот на резервоарот за гориво изнесува 435 литри. Тука е и литиумско јонската батерија од 20 kWh поставена на кровот каде се наоѓа и соларен панел.

  Во однос на цената, доколку сакате ова адреналинско возило да биде ваше ќе мора да одвоите околу 1.5 милиони американски долари од вашиот буџет.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...