More
  HomeВестиНовитетиСпектакуларно претставување на рестилизиран FIAT 500X

  Спектакуларно претставување на рестилизиран FIAT 500X

  Објавено на

  Во срцето на Торино токму онаму каде што и започна приказната за Fiat, италијанскиот производител ја претстави новиот рестилизиран 500X. На заштитниот знак на поранешната престолнина на Италија, Моле Антонелиана, Fiat го проектираше своето лого и го најави новиот 500X.

  Екстериерно, изменети се предните и задните светла кои сега добиваат LED технологија. Во внатрешноста има минимални измени, а новитет се бројните системи за безбедност и гласновни команди.

  Лука Наполитано, првиот човек на брендот FIAT за ЕМЕА регионот ги промовираше и двата нови мотори кои доаѓаат со овој модел и тоа FireFly Turbo 1.0 и FireFly Turbo 1.3. Овие мотори ја дополнуваат постоечката понуда која ја сочинуваат уште и 1.4 литарски турбо бензински мотор, 1.6 E-Torq бензински и Multijet дизелски мотор како и 2.0 литарски Multijet турбо дизел.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...