More
  HomeВестиСаемиCitroen ќе го претстави C3 JCC+ на саемот во Париз

  Citroen ќе го претстави C3 JCC+ на саемот во Париз

  Објавено на

  На последниот голем европски саем за автомобили оваа година кој ќе се одржи во Париз од 4. до 14. октомври, францускиот производител ќе ја претстави JCC+ изведбата на популарниот C3.

  Благодарение на големата популарност која се огледа во надочекуваните продажни перформанси, Citroen одлучи на овој саем да претстави несекојдневна изведба од C3. На екстериерот преоврладува црно-црвената боја со неколку детали во сина и жолта боја.

  Истата комбинација на бои продолжува и во ентериерот каде има неколку дополнителни мали детали кои за нијанса ја прави внатрешноста посебна во однос на основниот модел. Внатрешноста всушност е иста како и кај Shine нивото на опременост односно JCC+ изведбата го поседува највисокото ниво на опременост.

  Најзаслужен за дизајнот на овој автомобил е Jean-Charles de Castelbajac, а продажбата на оваа изведба започнува во ноември и тоа само преку интернет.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...