More
  HomeЛајфКлубЗабаваШто е најбрзо на светот?

  Што е најбрзо на светот?

  Објавено на

  Наставничката ги прашува децата што е најбрзо на светот. Малиот Марко вели:

  – Куршум. Наставникот вели:

  – Добро, куршумот е брз, но не е најбрз. Петар вели:

  – Светлината.

  – Браво! – Вели наставничката. Малата Марија вели:

  – Мислата е побрза од светлината. Наставничката воодушевена:

  – Браво, Марија. А малку подоцна Перица станува и вели:

  – Татко ми е најбрз!

  – Како тоа? – Прашува наставничката.

  – Слушнав кога мама рече: “Јас дојдов побрзо отколку што мислев.”

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...