More
  HomeАуто МиксИнтересноФеноменална реклама за новиот 500X која мора да ја погледнете (ВИДЕО)

  Феноменална реклама за новиот 500X која мора да ја погледнете (ВИДЕО)

  Објавено на

  Италијанскиот производител Fiat го претстави новиот рестилизиран модел 500X. Со него, Fiat ја лансираше и новата реклама.

  Како и сите реклами претходно и оваа ги надминува очекувањата, а ја изразува целата креативност на Fiat канализирана од страна на маркетинг агенцијата задолжена за комерцијалната реклама.

  Покрај новиот 500x во рекламата главната улога ја има Имет Летроп, главниот актер во филмската трилогија “Назад во иднината”. Токму во две и пол минутната реклама, Fiat накратко ја претставува еволуцијата од Fiat 500 од минатиот век до новиот 500X и сето тоа “зачинето” со бројни аудио-визуелни елементи од наведениот филм.

  Целосната реклама можете да ја погледнете во продолжение.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...