More
  HomeВестиМакедонијаОд ноќеска повторно поскапуваат горивата

  Од ноќеска повторно поскапуваат горивата

  Објавено на

  Нов понеделник и повторно поскапување. Регулаторна донесе одлука за повторно поскапување на горивата откако истото го направи пред две недели.

  Според денешната одлука, цените на бензините се зголемуваат за дена и денар и половина. Така Еуросупер 95 од ноќеска на полноќ ќе чини 74.50 денари додека 98та 76.50 денари.

  Покрај бензините, од полноќ поскапува и Еуродизелот па така од полноќ цената за еден литар ќе изнесува 69.00 денари што е зголемување за два денари.

  Следната можна корекција ќе се случи за две недели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...