More
  HomeОгласи за вработувањеАутомотив Груп со отворени три работни позиции

  Аутомотив Груп со отворени три работни позиции

  Објавено на

  Аутомотив Груп, овластен дистрибутер и сервистер за Renault возилата во Македонија објави оглас за вработување за три работни позиции и тоа: авто-механичар, авто-лимар и лице за прием на возила.

  За првата позиција меѓудругото потребно е минимум средно образование, работно искуство со моторни возила од три години, искуство со вулканизерски услуги, работно искуство со тестер за дијагностика и слично.

  Повеќе за работната позиција Авто-механичар прочитајте ТУКА.

  Минимум средно образование, работно искуство со лакирање и припремање на моторни возила од 3 години како и компјутерски вештини и возачка дозвола (Б-категорија) се потребните квалификации за работната позиција авто лакер.

  Повеќе за работната позиција Авто-лакер прочитајте ТУКА.

  За работната позиција прием на возила потребно е работно искуство од пет години со моторни возила, организациски способности, искуство со флотен менаџмент…

  Повеќе за работната позиција Прием на возила прочитајте ТУКА.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...