More
  HomeВестиАвтобус излета од мост во Кина (ВИДЕО)

  Автобус излета од мост во Кина (ВИДЕО)

  Објавено на

  Сите 13 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кина откако возач на автобус изгубил контрола и излетал со автобусот низ мостот по што паднал во локалната река.

  Несреќата настанала откако засега непознати причини патничка на градскиот автобус го нападнала возачот на автобусот по што овој изгубил контрола, ги “пресекол” спротивните две ленти, удрил во автомобил и излетал од мостот, по што од висина од 50 метри паднал во реката Јангце.

  Телевизиите во Кина објавија видео од безбедностите камери на автобусот од кој може јасно да се види што се случувало во автобусот. Исто така на YouTube е објавено видео од камера од ученик во сообраќајот на кој јасно се гледа падот од мостот.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...