More
  HomeВестиМакедонијаОд ноќеска на полноќ поевтини горива

  Од ноќеска на полноќ поевтини горива

  Објавено на

  На денешната седница Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за нова корекција на цените чија важност стапува на сила од ноќеска на полноќ.

  Според одлуката, од ноќеска на полноќ бензините се намалуваат за 4.5 денари додека дизелот за 3 денари. Така новата цена на Еуросупер 95 сега ќе изнесува 67 денари додека на Еуросупер ќе изнесува 69 денари што е намалување од 4 денари. Цената на дизелот ќе изнесува 64.5 денари. Намалување има и кај екстра лесното масло за домаќинство чија цена сега се намалува за 3.5 денари и ќе изнесува 53 денари за литар.

  Следната корекција согласно правилникот на РКЕ ќе се спроведе за две недели односно на 26ти овој месец.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...