More
  HomeМоториМото новитетиKawasaki лансираше нов модел

  Kawasaki лансираше нов модел

  Објавено на

  Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400.

  Z400 кој е всушност т.н. разголена верзија на Ninja 400 и располага со 399 cc. Доаѓа со неколку нови компоненти како што е виљушката со пречник од 41 мм. Тука би ги наведеле и новите сопирачки, LED светла и амортизација преземена од другите модели на Kawasaki.

  Кокпитот овозможува јаснотија и чиста прегледност на инструментите. Тука е и новата аналогна и LCD инструментален дисплеј позајмен од моделот Z650. Тука се и новите бои на каросеријата и тоа: Candy Lime Green / Metallic Spark Black and Candy Cardinal Red / Metallic Flat Spark Black

  Од историска гледна точка, мотоцикл со овој назив јапонскиот производител за прв пат воведе во 1974 година, а важи за еден доста популарен модел на мотоцикл. Во продажба доаѓа следната година, а потврдено е дека ќе биде понуден на сите глобални пазари. Што се однесува до цената се очекува да започнува од нешто над 4 илјади евра.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...