More
  HomeМоториМото новитетиПристигна новата генерација на MV Agusta Brutale 1000

  Пристигна новата генерација на MV Agusta Brutale 1000

  Објавено на

  Италијанскиот производител на мотоцикли MV Agusta ја претстави новата генерација на четирицилиндарски спортски мотоцикл именувана како 1000 Serie Oro.

  Овој мотоцикл располага со 205 КС, а во спортскиот пакет доаѓа и со 4 КС повеќе односно вкупно 209 КС, а голема благодарност има и титаниумскиот издувен систем кој ја продуцира оваа додатна моќноост.

  Во однос на електрониката и технологијата, оваа генерација доаѓа и со 5 инчна TFT инструментална табла. осмостепената контрола за пролизгување, т.н. инерцијалната мерна единица, контрола за стартување и слично.

  MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro

  Тука е и подобрената аеродинамика, Brembo сопирачките проследени со 320 милиметарски предни дискови, TTX36 заден амортизер и каросерија изработена во целост од јаглеродни влакна што придонесува за значително намалување на тежината.

  MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro

  Овој спортски мотоцикл кој беше претставен во рамките на EICMA саемот кој се одржа во Милано ќе биде произведен само во 300 примероци што значи дека покрај пари за да бидете сопственик на овој мотоцикл потребно ќе ви биде и многу среќа.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...