More
  HomeВестиОва се финалистите за "Автомобил на годината"

  Ова се финалистите за “Автомобил на годината”

  Објавено на

   

  Здружението на Европскит автомобилистички новинари и покрај бројните новитети кои беа претставени во текот на 2018 година ги одбраа седумте кандидати за автомобил на годината за 2019 година. 58те членови на жирито одлучија во трката за автомобил на годината да се натпреваруваат Alpine A110, Citroen C5 Aircross, Ford Focus, Jaguar I-Pace, Kia Ceed, Mercedes A Class и Peugeot 508.

  Alpine A110

  Alpine A110

  Citroen C5 Aircross

  Image result for Citroen C5 Aircross

  Ford Focus

  Image result for Ford Focus 2019

  Jaguar I-Pace

  Image result for Jaguar I-Pace

  Kia Ceed

  Image result for Kia Ceed

  Mercedes A Class 

  Related image

  Peugeot 508

  Image result for Peugeot 508

  Најуспешен производител во однос на бројот на автомобили кои го носат ова признание е ФИАТ со девет автомобили. По ФИАТ следи Рено со шест како и Форд и Опел со по пет освоени признанија.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...