More
  HomeМоториDucati припрема нови модели со V4 мотор

  Ducati припрема нови модели со V4 мотор

  Објавено на

  Еден од најзначајните производители на мотоцикли кој е во сопственост на Lamborghini планира да лансира нови модели со V4 мотор.

  Ова го потврди извешниот директор Клаудио Доменикали кој го оправвда овој план со успехот на Ducati Panigale кој исто така располага со V4 мотор. Планот на италијанскиот производител е во наредните 5 години да лансира 29 нови мотоцикли, а значаен дел од нив ќе бидат опремени со V4 мотор.

  Покрај новиот мотор, идните модели ќе добијат и изменет дизајн, и многу поквалитетни составни елементи, побогата опрема и подобри брзински перформанси.

  Со реализацијата на овој план Ducati планира да се наметне како најзначаен производител на мотоцикли во светот.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...