More
  HomeВестиИндустријаBerlingo, Combo Life и Rifter добитници на наградата Autobest 2019

  Berlingo, Combo Life и Rifter добитници на наградата Autobest 2019

  Објавено на

  Стручното жири составено од претставници од 31 земјаа од Европа по 16ти пат ја доделија наградата Autobest. Овогодинешната награда припадна на Citroen Berlingo, Opel Combo Life и Peugeot Rifter.

  Во потесниот избор жирито ги номинираше уште и Citroen C4 Cactus, Dacia Duster, Ford Focus, Kia Ceed и Toyota Corolla.

  Покрај наградата Autobest, оваа организација ја додели и наградата Ecobest, а добитник на истата е Jaguar I-Pace. Наградата Smartbest ја понесе BMW за својот интелигентен персонален асистент додека Companybest наградата ја доби Aston Martin.

  Оваа награда во континуитет се доделува од 2002 година, а како најнаградуван производител е италијанскиот Fiat со добиени три награди и тоа за моделите Panda, Linea и Tipo. Минатата година наградата ја доби Citroen C3 Aircross.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...