More
  HomeАуто МиксИнтересноThe Grand Tour: Третата сезона наскоро, потврдена и четвртата

  The Grand Tour: Третата сезона наскоро, потврдена и четвртата

  Објавено на

  По одличните две сезони од The Grand Tour, а во исчекување на третата сезона која стартува следниот месец, потврдено е и снимањето и на четвртата сезона од овој серијал.

  И во следните две сезони главнат улога ќе ја имаат добро познатите Џереми Кларксон, Џејмс Меј и Ричард Хемонд, а како што пренесуваат британските медиуми, серијата ќе има десетина 60 минутни епизоди во добро познатиот концепт со дополнителни четри двочасовни специјали.

  Концептот на оваа серија е составен од најразлични патувања низ светот каде што екипата од тројца презентери-тестери тестираат и презентираат најразлични спортски автомобили.

  Така во изминатите сезони екипата патуваше во Дубаи, Јоханесбург, Лох Нес, Штутгарт, Нешвил, Ротердам и многу други места каде се возеа автомобили од типот на McLaren P1, Porsche 918, LaFerrari, BMW M2, Alfa Romeo Giulia QF, Audi S8, Aston Martin DB11 и многу други ултра брзи автомобили.

  И наредните две сезони ќе се емитуваат преку интернет платформата Amazon Video.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...