More
  HomeМоториYamaha YZF-R1 GYTR распродаден за помалку од 24 часа

  Yamaha YZF-R1 GYTR распродаден за помалку од 24 часа

  Објавено на

  Помалку од 24 часа беа потребни за Yamaha да ги распродаде сите примероци од најновиот модел YZF-R1 GYTR.

  Јапонскиот производител пред само неколк уденови објави дека ќе овозможи прибирање на нарачки за ограничените 20 примероци од овој модел, а сосема очекувано истите беа резервирани за помалку од 24 часа.

  Меѓудругото овој мотоцикл поседува издувен систем на Акраповиќ (Full Evro 2 Titanium), Brembo систем за сопирање, оклоп од јаглеродни влакна, Btidgestone гуми и слично.

  Сето ова спакувано во супер мотоцикл ги чинеше купувачите 39.500 евра.

  Yamaha YZF-R1 GYTR мотоциклот произлегува од основниот YZF-R1 или попознат само како R1. Овој модел јапонскиот производител за прв пат го воведе во 1998 година. Во меѓувреме беа лансирани дури осум генерации со што овој модел стана еден од најпродаваните мотоцикли на Yamaha.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...