More
  HomeВестиКларксон ги одбра најдобрите автомобили за 2018 година

  Кларксон ги одбра најдобрите автомобили за 2018 година

  Објавено на

  Познатиот и доста популарен авто водител, Џереми Кларксон ги одбра петте најдобри автомобили за минатата година.

  Водејќи се од цената и спортските перформанси, Кларксон за најдобар автомобил го одбра Lamborghini Huracan Performante. Овој автомобил кој беше премиерно претставен во 2017 година се најде на оваа позиција благодарение на бројната опрема, одличната аеродинамика и супериорните перформанси.

  Во топ 5 автомобили во изборот на Кларксон се најде и Porsche 911 GT2 кој според Кларксон е брилијантен спортски автомобил. На третата позиција е BMW Alpina B5 за кого Кларксон додели 4 од 5 ѕвезди.

  Листата на најдобри пет автомобили ја комплетираат уште Aston Martin Vantage како и Bentley Continental GT.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...