More
  HomeВестиНики Лауда итно хоспитализиран

  Ники Лауда итно хоспитализиран

  Објавено на

  Легендата на F1 шампионатот, Ники Лауда е итно хоспитализиран во болницата во неговиот роден град Виена.

  Како што наведуваат австриските медиуми, Лауда е хоспитализиран поради грип и е под интензивна нега на лекарите. На 69 годишниот Лауда претходно му е пресаден бел дроб, па оттука и неговото и здравје и имунолошки систем е доста ранлив.

  Лауда во болницата во австрискиот град ќе биде задржан до крајот на неделата кога се очекува неговото здравје да биде подобро.

  Ники Лауда е трикратен шампион во Формула 1 и тоа во сезоните 1975, 1977 и 1984 година, а во моментов е и единствен што успеал да го освои подиумот и со Ferrari и McLaren.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...