More
  HomeКамиониЛесни комерцијални возилаПрви фотографии од новата Opel Zafira Life

  Први фотографии од новата Opel Zafira Life

  Објавено на

  На интернет се појавија првите фотографии од новата Zafira Life на германски Opel.

  Како што може да се забележи од фотографиите, екстериерно, овој модел во целост изгледа идентично на Citroen SpaceTourer и Peugeot Traveller кои со актуелните верзии дебитираа на саемот за автомобили во Женева во 2016 година.

  Оттука димензионално овој модел е идентичен како и споменатите. Должината, во зависност од моделската изведба се движи од 4.606 мм до 5.306 мм, ширината изнесува 1,920мм, а меѓуоскиното растојание се движи од 2,930 мм до 3,275 мм. Ова возило покрај со пет, достапно е и со осум седишта.

  Opel Zafira Life

  PSA Групацијата се одлучи во понудата на Zafira Life да ги понуди истите мотори како и кај наведените модели на Citroen и Peugeot. Така тука, меѓудругото се наоѓаат оснвните 1.6 литарски и 2.0 литарски HDI дизелски мотори со моќност од 95 до 180 КС, а достапни со мануелен и автоматски менувач.

  Во слободна продажба овој модел доаѓа оваа пролет, а цената засега не е позната иако се очекува да биде идентична како и Citroen SpaceTourer и Peugeot Traveller.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...