More
  HomeВестиFord и Volvo нема да настапат на саемот во Женева

  Ford и Volvo нема да настапат на саемот во Женева

  Објавено на

  Американскиот производител Ford и шведскиот Volvo ќе го пропуштат саемот за автомобили во Женева кој ќе се одржи во март годинава.

  Причината поради која Ford ќе го пропушти саемот е од финансиска природа односно со неучеството ќе се обиде да се намалат трошоците. Ова во соопштение го потврди портпаролот на Ford Еurope .

  Шведскиот производител Volvo нема да учествува на овој саем бидејќи, како што соопштуваат од таму, компанијата ќе се посвети на други алтернативни видови на специфична комуникација.

  “Новите промени во автомобилската индустрија креираат нови целни групи за Volvo и нови начини на носење на производот на пазарот” изјави Бјорн Анвал, вице претседателот за стратегија, бренд и продажба на Volvo.

  Инаку последните години се ззголемува трендот на неучество на призводителите на авто саеми. Така голем дел од производителите не учествуваа на последниот саем за автомобили во Париз, а причината е идентична кај сите и се однесува на намалување на трошоците и преориентирање на други алтернативни начини на промоција.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...