More
  HomeМоториМото новитетиПретставен првиот автономен мотоцикл на BMW

  Претставен првиот автономен мотоцикл на BMW

  Објавено на

  Во септември минатата година BMW објави кратко видео од моделот R1250 GS на кое се гледа како овој мотоцикл вози без возач. При тоа германскиот производител не откри многу за техничките карактеристики како и за намерите.

  Сега, неколку месеци подоцна, во рамките на саемот CES (Consumer Technology Association) кој се одржа во Лас Вегас, BMW пред светската јавност го претстави првиот целосен автономен мотоцикл.

  Како и претходно така и сега, производителот не објави многу технички карактеристики, но она што се знае е дека во овој модел е вградена последната технологија, во голема мера целосно развиена од страна на BMW.

  Останува непознато и тоа кога во сериско производство ќе се најде овој мотоцикл и колку ќе чини основниот модел.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...