More
  HomeМоториПозната цената на електричниот Harley-Davidson

  Позната цената на електричниот Harley-Davidson

  Објавено на

  Легендарниот американски производител на мотоцикли Harley-Davidson ја објави цената на својот прв електричен мотоцикл кој во продажба доаѓа оваа година.

  Како што пренесуваат американските медиуми, моделот LiveWire ќе се продава по цена од 19.799 американски долари во САД.

  Овој продукциски модел беше премиерно претставен на саемот потрошувачка електроника кој на почетокот на месецот се одржа во Лас Вегас, а мотоциклот доаѓа откако во 2014 година беше претставен прототипот.

  LiveWire ќе располага со две батерии, една ќе го придвижува моторот, а другата светлата, инструменталната табла и останатите електрични елементи. Со овие батерии, овој мотоцикл ќе може да помине до 180 километри што е секако одличен домет.

  Како прв електричен мотоцикл истиот има одлични брзински перформанси, па така до 100 км/ч забрзува за само 3.6 секунди.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...