More
  HomeМоториDucati блиску до производство на електричен мотоцикл

  Ducati блиску до производство на електричен мотоцикл

  Објавено на

  Познатиот италијански призводител на мотоцикли Ducati е на чекор до почеток на производство на електричен мотоцикл.

  Откако BMW го претстави автономниот мотоцикл, Harley-Davidson електричниот, италијанскиот производител кој е во сопственост на Volkswagen Групацијата со цел да остане во конкуренција работи на развојот на својот прв електричен мотоцикл.

  Roadmap E е називот на иницијативата предводена од Volkswagen во која е предвидено и Ducati да добие електричен мотоцикл. Минатата година Едуар Лоте, директорот на компанијата изјави дека се спрема електричен мотоцикл без притоа да открие повеќе информации околу тоа.

  Според пишувањата, премиерата на овој модел треба да се случи следната или во 2021 година. Во наредниот период се очекува да бидат објавени првите рендери и технички карактеристики.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...