More
  HomeВестиОд ноќеска на полноќ оривата со нови цени

  Од ноќеска на полноќ оривата со нови цени

  Објавено на

  Регулаторната Комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за ново поскапување на горивата откако истото го стори и пред две недели.

  Така цената на бензините од полноќ се зголемуваат за 1.5 денари па така цената на Еуросупер БС-95 од ноќеска ќе изнесува 62 денари за еден литар додека БС-98 ќе чини 63.5 денари.

  Поскапува и Еуродизелот и тоа за 1 денар, па од полноќ ќе чини 60 денари за еден литар.

  Оваа цена ќе се задржи во наредните две недели кога се очекува да се случи нова корекција.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...