More
  HomeСпортКлубF1Toro Rosso го претстави болидот за новата сезона

  Toro Rosso го претстави болидот за новата сезона

  Објавено на

  Италијанскиот конструктор Toro Rosso го претстави новиот болид за претстојната сезона во Формула 1.

  Новиот болид кој е со значителни надворешни измени е најавен со доста подобра аеродинамика и делови преземени од болидот на Red Bull. Целта е да се подобри пласманот од минатата година кога во конкуренција на конструктори заврши на деветтата позиција.

  Директорот на тимот Франц Тост ги потенцираше амбициите за новата сезона, а тој е убеден дека со новиот болид како и со Александер Албон и Данили Квијат ќе може да се подобри конкурентноста на тимот.

  Новата сезона во F1 шампионатот започнува на 17 март кога на програмата е трката за големата награда на Австралија која се вози на патеката во Мелбурн.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...