More
  HomeСпортКлубF1Toro Rosso го претстави болидот за новата сезона

  Toro Rosso го претстави болидот за новата сезона

  Објавено на

  Италијанскиот конструктор Toro Rosso го претстави новиот болид за претстојната сезона во Формула 1.

  Новиот болид кој е со значителни надворешни измени е најавен со доста подобра аеродинамика и делови преземени од болидот на Red Bull. Целта е да се подобри пласманот од минатата година кога во конкуренција на конструктори заврши на деветтата позиција.

  Директорот на тимот Франц Тост ги потенцираше амбициите за новата сезона, а тој е убеден дека со новиот болид како и со Александер Албон и Данили Квијат ќе може да се подобри конкурентноста на тимот.

  Новата сезона во F1 шампионатот започнува на 17 март кога на програмата е трката за големата награда на Австралија која се вози на патеката во Мелбурн.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...