More
  HomeКамиониКамионетиЧак Норис во реклама на Toyota Tacoma

  Чак Норис во реклама на Toyota Tacoma

  Објавено на

  Toyota направи одлична реклама за камионетот Tacoma. А рекламата која трае 60 секунди го доби тој епитет благодарение на најпопуларниот американец, Чак Нориз.

  Во рекламата објавена на YouTube каналот на ToyotaUSA, покрај моделот Tacoma, централно место зазема и американскиот глумец преку кого се прикажани најразличните функционалности како и способности на Tacoma опишувајќи го вистинско возило на вистинското место.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...