More
  HomeКамиониВо светот на камионитеКучиња-роботи влечеа камион (ВИДЕО)

  Кучиња-роботи влечеа камион (ВИДЕО)

  Објавено на

  Американската инжинерска компанија со фокус на роботиката на својот официјален YouTube канал под наслов “Mush, Sport, Mush!” објави видео на кое се гледа како кучиња-роботи придвижуваат камион со средна големина.

  Овие роботи кои наскоро ќе влезат во сериско производство, го придвижуваат камионот на еден степен нагорнина, а за тоа искористени беа 10 кучиња-роботи.

  “Тие роботи доаѓаат во производство наскоро и ќе бидат достапни за најразлична примена” изјавија кусо од компанијата.

  Како сето тоа изгледаше можете да погледнете на видеото во продолжение.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...