More
  HomeКамиониЛесни комерцијални возилаVolkswagen го произведе 10 милионитото комерцијално возило

  Volkswagen го произведе 10 милионитото комерцијално возило

  Објавено на

  Не само како лидер во производството и продажбата на патнички автомобили, Volkswagen е вистински лидер и кога се во прашање комерцијалните возила.

  Доказ за тоа е јубилејот од 10 милиони произведени комерцијални возила што германскиот производител го прослави во својата фабрика во Хановер.

  На Volkswagen потребни му беа 63 години за да дојде до оваа одлична бројка, а честа да се запише во корпоративната историја припадна на моделот Volkswagen T1 кој беше милионитото произведено возило на овој производител.

  Понудата на Volkswagen вклучува повеќе од 20 најразлични комерцијални возила и како таква таа е лидер на европскиот пазар каде има најголем пазарен удел во повеќе сегменти.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...