More
  HomeКамиониКамионетиFiat го повлекува Fullback од понудата

  Fiat го повлекува Fullback од понудата

  Објавено на

  Кратко траеше авантурата на пикап моделот Fullback – Fiat одлучи да го повлече од понудата по речиси три години откако го лансираше.

  Оваа одлука ја потврди италијанскиот производител на најголемиот саем за комерцијални возила кој се одржува во англискиот град Бирмингем.

  Како најголема причина за повлекувањето на овој модел е слабата продажба како и новите WLTP процедури поврзани со емисиите на штетни гасови кои овој модел не ги исполнува.

  Fiat Fullback во понудата беше воведен во 2016 година. Во целост се темели на моделот L200 на Mitsubishi, а токму и во фабриката на овој производител во Тајланд се произведува овој модел каде се продава во ЕМЕА регионот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...