More
  HomeКамиониЛесни комерцијални возилаRenault со нов дизајн и технологија за Master и Trafic

  Renault со нов дизајн и технологија за Master и Trafic

  Објавено на

  Најпопуларните комерцијални модели на Renault, моделите Master и Trafic добија освежен екстериер и нова напредна технологија.

  Францускиот производител преку официјално соопштение ги објави новитетите поврзани со овие два модели. Она што е впечатливо на прв поглед се новите предни светла во формата “C” какви што има и кај дел од патничките возила.

  И одредени елементи во внатрешноста се “украдени” од патничкиот програм на Renault, а тука се вградени и поквлитетни материјали при што големо внимание е посветено на завршната доработка.

  Подновените модели доаѓаат и со бројна напредна технологија. Така тука се предните и задни паркинг сензори, сензорите за мртва точка, автономното кочење, предупредување за напуштање на коловозна лента и слично.

  Во понудата се воведува и новиот 2.3 литарски дизелски мотор кој продуцира 178 КС, а доаѓа во комбинација со мануелена и автоматска трансмисија. Од Renault исто така најавија и електрична изведба на моделот Master кој ќе има досег од 121 километар.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...