More
  HomeКамиониВо светот на камионитеЕве како е да се дрифта со камион од 2.400 КС (ВИДЕО)

  Еве како е да се дрифта со камион од 2.400 КС (ВИДЕО)

  Објавено на

  Не само со автомобили, дрифтањето знае да биде многу возбудливо и кога во главната улога се камионите.

  На интернет се појави видео на кое се гледа како Мајк Рајан, легендарен возач кога се во прашање трките со камиони, дрифта со својот кмион Freightliner.

  Она што предизвикува внимание се техничките карактеристики на камионот. Така тој располалга со неверојатни 2.400 КС со 5.400 Nm обртни моменти.

  Како изгледа дрифатењето на оваа моќна машина погледнете во видеото во продолжение.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...