More
  HomeВестиAudi отповикува 265 илјади возила

  Audi отповикува 265 илјади возила

  Објавено на

  Volkswagen Групацијата никако да се стабилизира по скандалот Дизелгејт.

  Покрај зголеменото ниво на штетни издувни гасови, Audi како дел од најголемиот германски производител има уште еден технички проблем поради што мора да повлече 265 илјади возила од САД.

  Станува збор за проблем со воздушните перничиња.Така кај одредени возила од моделите А3 (произведени од 2015 до 2019), S3 (од 2015 и 2016) и RS3 (од 2017 до 2019) да имаат проблем со електричниот конектор кој може автоматски да ги деактивира воздушните перничиња.

  Претставништвото на Audi во САД од 18. август ќе започне со повлекување на спорните модели при што целата операција ќе падне на товар на германскиот производител.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...