More
  HomeКамиониЛесни комерцијални возилаFiat Ducato следната година со нови мотори и електрична изведба

  Fiat Ducato следната година со нови мотори и електрична изведба

  Објавено на

  PSA Групацијата на изминатиот саем на комерцијални возила во Бирминген објави дека моделот Peugeot Boxer ќе добие електрична изведба. Поради самиот факт што Ducato се произведува во иста фабрика како и Jumer и Boxer, а при тоа се темели на истата платформа и технологија, за очекувње беше идентична вест да објави и италијанскиот прозиводител.

  Тоа и се случи, па така од 2020 година во гамата на Fiat Professional ќе дојде и првото електрично возило. Станува збор токму за моделот Ducato кој ќе добие и нови традиционални мотори.

  Повеќе од сигурно е дека ќе биде користена истата техноогија како и кај Peugeot Boxer и Citroen Jumper па оттука се очекува автономијата да изнесува до 272 километри кај L3 и L4 подизведбите.

  Во понудата ќе дојде и со нов 2.3 литарски MultiJet мотор со 120, 140, 160 и 180 КС. Со ова овој модел во целост ќе ги пресретне ЕУРО 6 стандардите.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...