More
  HomeВестиЦените на горивата поскапуваат

  Цените на горивата поскапуваат

  Објавено на

  Регулаторната Комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за зголемување на цената на горивата.

  Според одлуката, цената на Еуросупер 95 ќе изнесува 68.50 денари што е зголемување од 1.50 денари. Зголемување има и кај бензинот од 98 октани. Така еден литар Еуросупер 98 од ноќеска ќе изнесува 70.50 денари.

  Исто како и 98-та и цената на дизелот се зголемува за еден денар при што еден литар дизел од ноќеска ќе чини 61.50 денари.

  Новите цени на сила стапуваат од ноќеска на полноќ, а следната корекција на цената се очекува да се случи следниот понеделник.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...