More
  HomeМоториМото новитетиYamaha претстави специјално издание на R6

  Yamaha претстави специјално издание на R6

  Објавено на

  По повод 20 годишнината од првото воведување во понудата, Yamaha претстави специјално, роденденско издание на моделот R6.

  Овој специјален роденденски модел не дојде со многу измени, особено естетски. Задржани се истите перформанси од моделот претставен 2017 година. Тоа значи дека овој мотоцикл продуцира 117 КС при 13.000 обртаи во минута. Иста останува и тежината од 190 кг како и потрошувачката од 7 литри на 100 км.

  Мотоциклот R6 или како што е целосниот назив YZF-R6 за прв пат беше претставен во 1999 година кога дојде како супер спортска верзија на моделот R1, а како конкурент на Honda CBR600F. Досега се претставени девет изведби, а последната датира од 2017 година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...