More
  HomeСпортКлубMotoGPМаркез останува во Honda до 2024 година

  Маркез останува во Honda до 2024 година

  Објавено на

  27 годишниот Марк Маркез го продолжи договорот со тимот на Repsol Honda до 2024 година.

  “Многу сум горд да објавам дека ја продолжувам соработката за следните четири години. Honda ми даде можност да стигнам во MotoGP класата со фабрички мотоцикл во 2013 година. Од првата сезона имаве заеднички успех и многу сум среќен што сум дел од семејството на Honda” изјави Маркез по потпишувањето на договорот.

  Маркез четири години по ред со Honda го освојува тронот во MotoGP натпреварувањето. Минатата година сезоната ја заврши со рекордни 420 поени кои ги доби откако оствари 12 победи од вкупно 19 трки.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...