More
  HomeЛајфКлубНАСА сними панорамско видео од Марс (ВИДЕО)

  НАСА сними панорамско видео од Марс (ВИДЕО)

  НАСА објави импресивно видео од површината на Марс. Националната аеронаутичко-вселенска управа на САД за прв пат објави видео во одличен квалитет составено од 1.8 милијарди пиксели.

  Видеото со должина 190 секунди снимено од роверот Криозити, ја прикажува оваа далечна планета во најдобро “светло” откривајќи детали од површината.

  Целосното видео можете да го погледнете во продолжение.


  Читај повеќе