More
  HomeСпортКлубF1F1: Откажана трката за големата награда на Австралија

  F1: Откажана трката за големата награда на Австралија

  Објавено на

  Светската автомобилска асоцијација FIA објави дека и дефинитивно е одложена трката за големата награда на Австралија. Причината претпоставувате, опасноста од ширењето на коронавирусот.

  Во текот на вчерашниот ден беше многу напнато. Организаторите најавуваа одржување на трката, меѓутоа од McLaren објавија дека нема да се тркаа. И Луис Хамилтон јавно посочи дека нема да биде дел од оваа трка.

  Најголем дел од возачите веќе ја напуштија Австралија, а засега нема информации дали ќе се одржи трката за големата награда на Бахреин закажана за 22 март.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...