More
  HomeВестиFerrari ги повлекува сите автомобили продадени во САД

  Ferrari ги повлекува сите автомобили продадени во САД

  Објавено на

  Кој тоа кажа дека и производители како Ferrari не прават грешки при производството? До производителот од Маранело пристигнало барање за повлекување на речиси сите единици на Ferrari продадени во САД од 2005 година до тековната година.

  Причината за ова повлекување лежи во фабричка грешка на капачето на резервоарот за течноста на сопирачките кое не ја обавува првичната улога. При тоа, во наредниот период, на промена на ова капаче ќе бидат повикани 23.555 автомобили од овој бренд вклучувајќи ги моделите: 430, 612 Scaglietti, California, 612, FF, F12, F8 Spider, GTC4 Lusso и Roma.

  Ова воедно е и најголемото повлекување возила на италијанскиот производител, а колку ќе го чини буџетот на вој производител не е засега познато.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...