More
  HomeАуто МиксПогледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Објавено на

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку може еден автомобил да помине со еден литар гориво.

  За да одговори на ова прашање оваа екипа искористи постара Skoda Octavia во која наточија само еден литар гориво.

  Верувале или не, но со едно литро гориво оваа Skoda Octavia помина дури 40 километри. Ако не верувате, погледнете на видеото во продолжение.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...