More

  admin

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е начинот на функционирање на патарините, ценовниците, начините на плаќање како и ослободувањето од плаќање на патарина. Бидејќи квалитетот на јавните патишта...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова, францускиот производител го потврди со објавување на краткото тизер видео на својот YouTube канал. При тоа, француските медиуми објавија дека премиерата ќе се случи оваа пролет кога ќе бидат објавени и...
  spot_img

  Keep exploring

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio прогласен за највозбудлив автомобил за 2023 година

  Quadrifoglio верзијата на Alfa Romeo Giulia е прогласена за највозбудлив спортски автомобил за 2023...

  Fiat најпродаван бренд во Турција

  Солидна година за турската автомобилска индустрија - продажбата на нови автомобили минатата година се...

  Војната си го направи своето – во Русија пад на продажбата од 60%

  Војната интервенција на Русија во Украина и сите санкции изречени на Москва имаа негативно...

  Еве зошто возиме на десната страна

  Речиси 70% од светското население вози на десната страна од коловозот. Но дали знаете...

  Женското рели и безбедноста на сообраќајот во СР Македонија во 70-те години (ВИДЕО)

  Неправедно, жените се уште се стигматизираат кога е во прашање нивната улога во автомобилизмот....

  Еве како помина Volkswagen минатата година

  Volkswagen Групацијата ги ојави официјалните продажни бројки за Volkswagen минатата година. Така, носечкиот бренд...

  Пресметајте колку данок треба да платите за увоз на половен автомобил

  Согласно последната измена на Законот за данок на моторни возила, кој започна да се...

  Тој заслужува вистински медал (ФОТО)

  Македонија не може да се пофали како земја со добра сообраќајна култура. Возењето во...

  Можете да возите по „Македонска“ и во Лас Вегас

  Навикнати на именувањето на улици по градови ширум светот во Скопје, во знак на...

  Latest articles

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...