More

  MG

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е начинот на функционирање на патарините, ценовниците, начините на плаќање како и ослободувањето од плаќање на патарина. Бидејќи квалитетот на јавните патишта...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова, францускиот производител го потврди со објавување на краткото тизер видео на својот YouTube канал. При тоа, француските медиуми објавија дека премиерата ќе се случи оваа пролет кога ќе бидат објавени и...
  spot_img

  Keep exploring

  BMW М550i 2021 рецензија- погледнете зошто е подобро од М5 (ВИДЕО)

  Познатиот јутјубер Мат Вотсон од CarWow прави споредба на Bmw M550i(70 000 eur) vs...

  Рецензија на новата спортска лимузина Audi S8 (ВИДЕО)

  Погледнете ја рецензијата на најновата спортска лимузина Audi S8 и нејзиниот спортски луксузен интериер...

  Погледнете како се произведува новата Mercedes-Benz S класа (ВИДЕО)

  Ова видео доаѓа директно од фабриката на Mercedes-Benz поточно од линија на производство на...

  Најлуксузниот Mercedes G wagon Hofele design 2021(ВИДЕО)

  Погледнете го видеото од кастомизираниот уникатен најлуксузен Mercedes G wagon Hofele design со врати...

  Lamborghini Huracan v Audi R8 v Nissan GT-R Трка кој ќе победи ? (ВИДЕО)

  Погледнете ја трката помеѓу овие 3 суперавтомобили , 2 со V10 машина и една...

  Дивиот Audi RS7 од 750кс пуштен на неограничен германски аутобан (ВИДЕО)

  AutotopNL на јутјуб објавиа видео каде што ја тестираат новата Audi RS7 која е...

  Офроад битка на великаните Defender vs Mercedes G350 vs Wrangler (ВИДЕО)

  Погледнете ја офроад битката на великаните  Defender vs Mercedes G350 vs Wrangler каде што...

  Новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L 2021 (ВИДЕО)

  Погледнете ja рецензијата на  новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L во ново издание во...

  Како изгледа сообраќајка на 240км/ч ? (ВИДЕО)

  Погледнете како изгледа сообраќајка на 240км/ч на германскиот аутобан без лимит каде 2ца возачи...

  Најновото Audi S3 против старото Audi S3 трка(ВИДЕО)

  Познатиот јутјубер Мат Вотсон ги испроба новиот и стариот модел на Audi S3 и...

  Најдобриот нов автомобил што може да го купите годинава(ВИДЕО)

  Познатиот јутубер Мат Вотсон ви ги претставува најдобрите автомобили што може да ги купите...

  149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема од дозволената

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.01.) продолжи со акциски контроли...

  Latest articles

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...