Ауто Микс

Дивиот Audi RS7 од 750кс пуштен на неограничен германски аутобан (ВИДЕО)

AutotopNL на јутјуб објавиа видео каде што ја тестираат новата Audi RS7 која е модифицирана и има 750кс и достигнува брзина од 332км/ч погледнете...

Офроад битка на великаните Defender vs Mercedes G350 vs Wrangler (ВИДЕО)

Погледнете ја офроад битката на великаните  Defender vs Mercedes G350 vs Wrangler каде што Мат Вотсон(carwow) ги тестира овие офроад легенди едни против други...

Автомобилите од овие брендови се најогласувани во Македонија

Нешто над 60 илјади половни автомобили се продаваат на автоплацевите и интернет огласите во Македонија. Така на пример, на Pazar3.mk во моментов се огласени...

Како изгледа сообраќајка на 240км/ч ? (ВИДЕО)

Погледнете како изгледа сообраќајка на 240км/ч на германскиот аутобан без лимит каде 2ца возачи за малку не го изгубија својот живот : https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1sYySx_i2LGq8Ol5I9nXMw1M_RMa0ND9agfqH79FNP6Xy7Q2QgMGWxve0&v=uBZOdEXY5ec&feature=youtu.be&ab_channel=CarpoolofEren

Колку би изнесувала цената на горивата доколку не се плаќа акциза?

Доколку се стави во сооднос со просечната плата, цените на горивата во Македонија и не се толку ниски како што се претставува. Најголем дел од...

Најновото Audi S3 против старото Audi S3 трка(ВИДЕО)

Познатиот јутјубер Мат Вотсон ги испроба новиот и стариот модел на Audi S3 и реши да ги стави една против друга да види која...

Најдобриот нов автомобил што може да го купите годинава(ВИДЕО)

Познатиот јутубер Мат Вотсон ви ги претставува најдобрите автомобили што може да ги купите оваа година погледнете го видеото : https://www.youtube.com/watch?v=MtuLnh56wFE&ab_channel=carwow

Дали знаете за историјата на овие 12 значки за автомобили?

12.Субару (1953) Ѕвездите во значката Субару се всушност од вистинско со соѕвездие, кластерот Плејади. Избрана е од две причини - петте мали ѕвезди ги претставуваат...

Балканецот и 10-те негови однесувања во сообраќајот

Ние, Балканците, сме едноставно најдобри. Да не сме ние на пример целата германска економија ќе доживее колапс. Да не се разбереме погрешно, нема кој...

Македонија: Најмногу се возат автомобили на дизел

Според статистичките податоци објавени од страна на Државнит Завод за статистика, во Македонија најмногу се возат автомобили на нафта. Според податоците, минатата календарска година од...

10 минути зад воланот во GTA V (ВИДЕО)

Време е да ве вратиме 10-тина години наназад во времето кога GTA V беше најпопуларната игра, а сите ние возевме низ улиците на Лос...

Koenigsegg Regera со нов рекорд – дигна 400 км/ч (ВИДЕО)

Koenigsegg Regera е тука да ги руши рекордите. Не оние за продажба и производство туку оние, адреналинските, брзински рекорди. Најновиот рекорд е на Сони Пирсон,...

Дронови подигнаа камион – фантастично промотивно видео на Scania (ВИДЕО)

Шведскиот производител на камиони Scania претстави фантастична видео реклама за камионот S410. На видеото на кое на почетокот се прикажани кадри од природата, централно место...

Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво...

Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку може еден автомобил да помине со еден литар гориво. За да...

Видео вредно злато – трките на Водно во 1978 година (ВИДЕО)

Трките на Водно се дел од ДНК-та на градот Скопје. Се одржуваат повеќе од 50 година и секогаш изобилуваат со многу возбудливи моменти. На интернет,...

Со “Мачкина канџа” против непрописно паркирање (ВИДЕО)

На непрописното паркирање му се надѕира крајот. Иновативното решение "Мачкина канџа" е решение за овој проблем кој особено кај нас е и тоа како...

Погледнете како изгледале првите краш тестови (ВИДЕО)

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) како волонтерска организација е основана во декември 1997 година во Белгија. Истата оваа година ги спроведува и...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...