Ауто Микс

Британски брендови и кои истите ги поседува?

Британските авто производители отсекогаш биле засенети од германските, италијанските, француските и јапоснките производители. Сигурно не сте знаеле дека дури десет авто брендови потекнуваат од...

Еве што значат симболите на контролната табла

Честопати се случува на контролната табла на вашето возило да се светне одреден симбол, но при тоа да не знаете што точно значи? Во...

Urus на прошетка низ Рим

Lamborghini на својот официјален YouTube канал објави видео од нивниот SUV, Urus. На видеото може да се види "прошетката" на Urus низ улиците во...

Ова се сите дизелски ознаки по производител

Дали некогаш сте се запрашале што значат додавките CDTI, Blue HDi, d, dCi...? Сите овие додавки кои се наоѓаат покрај името т.е. моделот на...

Погледнете го неверојатниот возен парк на Коби Брајант

Покрај бројните пехари освоени како дел од богатата и успешна кариера, сега починатиот Коби Брајант важеше и за спортист со големи афинитети во автомобилизмот. Неговиот...

Во Русија се појави првото теренско возило со вграден респиратор за...

Руската воено-индустриска компанија ВПК создаде возило наменето за борба против коронавирусот. Теренското возило располага со вграден апарат за вештачка вентилација на белите дробови. „Компанијата направи...

Ретро автомобил на неделата: BMW M1

Во 70тите години голема популарност имале италијанските автомобили пред се поради спортскиот дизајн. Во овој период германските автомобили не биле тоа што денес се,...

Југо: Од Крагујевац до Америка и 30 години подоцна

2 јули 1977 година датум кој на прв поглед ништо не значи, но датум зад кој се крие раѓањето на југословенската гордост - популарното...

Полицијата го застана, избега и почна тој да ја брка полицијата...

На видеото се гледаат јапонските полицајци како бркаат двајца улични тркачи но имаше пресврт еден од тркачите почна да ја следи и брка полицијата...

ФОТО: Автомобили инспирирани од градови (II дел)

Автопроизводителите за имиња на своите модели инспирација црпат од најразлични области. Сепак се чини дека географските термини се најчесто "злоупотребувани" при именувањето на автомобилите....

Lamborghini Huracan се здрви во бетонски ѕид, еве што остана од...

Неверојатна сообраќајна несреќа се случи во Тајсон, САД. Возач со своето Lamborghini Huracan се заби во бетонски ѕид при што возилото се преполови на...

Полицијата во Бразил затворила работилница за производство на фалсификат Lamborghini и...

Интересна и несекојдневна вест доаѓа од Бразил. Бразилската полиција во градот Санта Катарина затворила работилница за производство на фалсификувани т.е. реплики од автомобилите на...

Еве како може да не платите патарина (ВИДЕО)

Не само престиж, поседувањето на ултра спортски автомобил може да ви помогне и да заштедите, особено ако патувате на подолги релации. Начинот на заштеда ни...

Украинецот и рампата (ВИДЕО)

Иако насловот е како оние од вицовите сепак далеку од тоа. Ова е вистински настан за маките на еден Украинец и една рампа. Видеото кое...

Луди Британци – погледнете што му направија на овој полицаец (ВИДЕО)

Кога би имало светско првенство во лудост  тогаш дефинитивно во финалето би се натпреварувале Русите и Британците. Дека навистина сме во право, вистински доказ...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ