Ауто Микс

Во Русија елки од автомобили (ВИДЕО)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, елките од автомобили претставуваат вистински хит во Русија. Во многу градови деновиве беа создадени елки од автомобили,...

Најновото Audi S3 против старото Audi S3 трка(ВИДЕО)

Познатиот јутјубер Мат Вотсон ги испроба новиот и стариот модел на Audi S3 и реши да ги стави една против друга да види која...

Објавен трејлерот за новата Need For Speed (ВИДЕО)

Electronic Arts го објави трејлерот за најновата, 24-та во низа серија од популарната игра Need for Speed Heat. Во речиси четири минутното видео прикажани се...

Колку чини половен Audi A4 (2004-2009) во Македонија, а колку во...

Третата генерација на Audi A4 позната и под кодното име B7 се појавува за прв пат во 2004 година во седанска изведба. Дизајнот е...

Македонија: Најмногу се возат автомобили на дизел

Според статистичките податоци објавени од страна на Државнит Завод за статистика, во Македонија најмногу се возат автомобили на нафта. Според податоците, минатата календарска година од...

Запознајте го најбрзото Ферари досега (ВИДЕО)

Од 70 годишната историја на Ферари, до денес легендарната компанија на италијанецот Енцо Ферари секогаш се поврзува со високообртни V12 атмосферски мотори, но последното...

Погледнете ги најновите реклами на Фиат со Чак Норис (ВИДЕО)

Зар постои подобар начин да преку видео реклама демонстрираш издржливост на своите автомобили, а во при тоа во видео спотот да го нема Чак Норис....

JAWA – гордоста на Чешка

Развојот на мотоциклите започнал кон крајот на XIX век, а значително напредувал на почетокот на минатиот век. Во овој период се формирале бројни компании...

Кој кого се поседува?

Во Светот се регистрирани преку 100 авто производители и преку 200 брендови во вид на интелектуална сопственост. Сепак дали знаете дека најголем дел од...

Колку чини половно Ferrari во Германија?

Во моментов на најпопуларниот германски сајт за половни автомобили mobile.de огласени се 3.063 половни Ferrari автомобили. Има од различни модели и години, но дали...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ