More
  HomeАуто МиксИ-сторија

  И-сторија

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  Новото Југо – преку Албанија до Крагуевац

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Авто-мото трките во Македонија пред 45 години (ВИДЕО)

  Повозрасните можеби го паметат телевизискиот магазин „Семафор“ кој седумдесетите години се прикажуваше на Радио-телевизија...

  Како за малку Golf воопшто немаше да постои

  Некогаш малите одлуки може да го променат целиот живот, а од мали одлуки зависи...

  Еве колку делови за Застава се произведувале во Македонија

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  Женското рели и безбедноста на сообраќајот во СР Македонија во 70-те години (ВИДЕО)

  Неправедно, жените се уште се стигматизираат кога е во прашање нивната улога во автомобилизмот....

  Дали знаете за историјата на овие 12 значки за автомобили?

  12.Субару (1953) Ѕвездите во значката Субару се всушност од вистинско со соѕвездие, кластерот Плејади. Избрана...

  Видео вредно злато – трките на Водно во 1978 година (ВИДЕО)

  Трките на Водно се дел од ДНК-та на градот Скопје. Се одржуваат повеќе од...

  Евин Лео Химел – Најзаслужниот човек за изгледот на Audi во минатиот век

  Сите го гледаат и му се восхитуваат на крајниот производ, но не и неговиот...

  21 година од НАТО бомбардирањето на Застава

    Пред точно 21 година силите на НАТО извршија бомбрдирање на фабриката Застава во Крагујевац. Авионите...

  Ексклузивно интервју со Тома Савиќ – поранешниот заменик директор на Застава и Yugo America

  Екипата на АутоКлуб ја имаше честа да го интервјуира поранешниот заменик директор на крагуевачка...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...