Интересно

Погледнете што се случува ако во текот на возењето активирате рачна...

  Љубопитноста знае да биде лоша работа. За да видиме како нешто се однесува или функционира во одредени случаи често знаеме да причиниме одредена штета. На...

Македонија: Најмногу се возат автомобили на дизел

Според статистичките податоци објавени од страна на Државнит Завод за статистика, во Македонија најмногу се возат автомобили на нафта. Според податоците, минатата календарска година од...

Фрлиле Opel Corsa од 45 метри висина на трамбулина – еве...

Лудост од сите аспекти, но за нив предизвик. Поранешен инжинер заедно со неговите пријатели направија несекојдневен потфат фрлајќи Opel Corsa од 45 метри висина. Овој...

Дефинитивно ова е најдобриот оглас за мотор (ВИДЕО)

Да се продаде половен автомобил или мотоцикл за некого значи да се излаже купувачот и побрзо продаде автомобилот или мотоциклот. Сепак има и чесни...

Со Lamborghini се здрви во стуб (ВИДЕО)

  Додека Кина е во изолација, а фокусот на светската јавност е насочен кон коронавирусот, еден кинески државјанин се погрижи за на момент да се...

42 годишната еволуцијата на BMW Серија 3 (ВИДЕО)

Популарната серија тројка на BMW се појави во далечната 1975 година под кодното име E21. Овој модел од првата генерација дојде на местото на моделот...

Колку чини половно Ferrari во Германија?

Во моментов на најпопуларниот германски сајт за половни автомобили mobile.de огласени се 3.063 половни Ferrari автомобили. Има од различни модели и години, но дали...

Луди Британци – погледнете што му направија на овој полицаец (ВИДЕО)

Кога би имало светско првенство во лудост  тогаш дефинитивно во финалето би се натпреварувале Русите и Британците. Дека навистина сме во право, вистински доказ...

Еве кои автомобили може најдолго да возат на резерва

Кој автомобил може најмногу да издржи возејќи на резерва? Екипата на интернет сајтот "Compare The Market" дава одговор на ова прашање. Автомобилите на BMW се...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Рекламите на Alfa Romeo од 90-те (ВИДЕО)

https://youtu.be/HH8oGS6a0l8 https://youtu.be/1K6fkdF8S9Y https://youtu.be/XWgvutyw0IA https://youtu.be/mlX7PQEacRw https://youtu.be/H29xqvfq8Uw https://www.youtube.com/watch?v=Pty1ftrOMgA https://youtu.be/0H9O7gbtJdo https://youtu.be/RD4yBxIz6Xg

Десетте омилeни автомобили на руската мафија од 90-те

1. ВАЗ-2109 В. Књазев/Sputnik 2. BMW 525i Jirapat Chroenkeskij/Wikipedia 3. BMW 7 nakhon100/Wikipedia 4. Lincoln Town Car Public Domain 5. Volvo 940 Виктор Коротаев/Reuters 6. Jeep Grand Cherokee Фјодор Завјалов/TASS 7. Mercedes G класа Shadman Samee/Flickr 8. Mitsubishi...

Погледнете како изгледал краш тестот на Фиќо (ВИДЕО)

За разлика од последните децении кога имаме задолжителни краш тестови во минатото производителите имале некоја слобода во спроведувањето на тестовите за безбедност и сигурност. Денес...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ