Ауто Микс

Ова се најбрзите десет СУВ модели

Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент...

Тој заслужува вистински медал (ФОТО)

Македонија не може да се пофали како земја со добра сообраќајна култура. Возењето во спротивна насока, паркирањето на недозволени места, непочитувањето на хоризонтална и...

Погледнете ги најновите реклами на Фиат со Чак Норис (ВИДЕО)

Зар постои подобар начин да преку видео реклама демонстрираш издржливост на своите автомобили, а во при тоа во видео спотот да го нема Чак Норис....

Најскапите 10 автомобили во светот

LAMBORGHINI CENTENARIO - 1.750.000 € Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони...

Еве зошто Лада Нива е тоа што е (ВИДЕО)

Автомобилите на Лада се карактеризираат со издржливост. Посебно тоа важи за теренецот Лада Ниваа кој се користи и во најекстремните состојби во Русија. Во...

Британски брендови и кои истите ги поседува?

Британските авто производители отсекогаш биле засенети од германските, италијанските, француските и јапоснките производители. Сигурно не сте знаеле дека дури десет авто брендови потекнуваат од...

Виртуелна тура во музејот на Ламборгини

Сакате спортски автомобили? Фанови сте на Ламборгини? Тогаш дефинитивно треба да го посетите Музејот на Ламобргини лоциран во Сант Агата Болоњезе (Италија). Музејот е...

Осло забрани да се возат дизел автомобили

Од денес дизел автомобили во центарот на Осло се забранети и тоа е првиот преземен чекор за забраната во цела Европа. Причината е загадениот...

Овој автомобил Фернандо Алонсо би го возел до крајот на животот...

Официјалниот сајт на Формула 1 објави интересно интервју со пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо, во кое шпанецот беше запрашан ако може да вози само...

Во Русија елки од автомобили (ВИДЕО)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, елките од автомобили претставуваат вистински хит во Русија. Во многу градови деновиве беа создадени елки од автомобили,...

“…Велат, никогаш не се вљубувај во Италијанка”

Некој ми велат, никогаш не се вљубувај во Италијанка. Премногу е темперамента и своеглава. Велат...Пази се, не си играј со оган. - А зошто да...

(И)Сторија: Ањели, Фиат, кризите и предизвиците

ИСТОРИЈАТ НА ФИАТ На 11 јули 1899 година во престолнината на италијанскиот регион Пиемонт, Торино е основана првата фабрика за автомобили наречена ФИАТ односно Fabbrica...

“Најжешките” автомобили претставени во Париз

  10. Хонда Сивик 9. Мерседес АМГ ГТ Р 8. Инфинити КјуИкс 7. Мицубиши ГТ ПХЕВ 6. Порше Панамера 5. Ситроен Ц-Икспириенс 4. Мерседес АМГ ГТ 3. Рено Трезор 2. Ферари ЛаФерари Аперта   1. Мерседес Мајбах 6

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ