Ауто Микс

Ретро автомобил на неделата: BMW M1

Во 70тите години голема популарност имале италијанските автомобили пред се поради спортскиот дизајн. Во овој период германските автомобили не биле тоа што денес се,...

Овие автомобили имаат најмалку дефекти!

Германската Асоцијација за Техничка Инспекција, попозната по кратенката TÜV (Technischer Überwachungsverein) ги претстави автомобилите со најмалку дефекти по сегменти. Така во сегментот на микро автомобили,...

Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани со овој државник остануваат да се кажуваат и по 40...

Еве како изгледа перење кола по 38 години (ВИДЕО)

Како изгледа вашиот автомобил доколку еден-два месеци не го исперите? Замислете како изгледа автомобил кој последен пат бил перен пред 37 години. Не е потребно...

Што се крие зад знакот на Алфа Ромео?

Невообичаен, привлечен и оригинален дизајн, такви епитети има знакот на Алфа Ромео најфамозниот италијански авто бренд покрај Ферари. Спортскиот карактер и префиентоста на оваа...

Провоцираше камионџија па следуваше казна (ВИДЕО)

Треба да си интелигентно глуп за да го направиш истото што и еден возач во Холандија. Имено на автопат некаде во оваа земја, еден...

Луди Британци – погледнете што му направија на овој полицаец (ВИДЕО)

Кога би имало светско првенство во лудост  тогаш дефинитивно во финалето би се натпреварувале Русите и Британците. Дека навистина сме во право, вистински доказ...

Полицијата го застана, избега и почна тој да ја брка полицијата...

На видеото се гледаат јапонските полицајци како бркаат двајца улични тркачи но имаше пресврт еден од тркачите почна да ја следи и брка полицијата...

Фрлиле Opel Corsa од 45 метри висина на трамбулина – еве...

Лудост од сите аспекти, но за нив предизвик. Поранешен инжинер заедно со неговите пријатели направија несекојдневен потфат фрлајќи Opel Corsa од 45 метри висина. Овој...

Незадоволен камионџија го уништи Ферарито на својот шеф

Интересна вест доаѓа од Чикаго, САД. Возач на камион му го уништил автомобилот на шефот - Ferrari GTC4 Lusso вредно 260.000 долари. Постојат две приказни...

Безобразно су зелене па раде свашта од мене

Историјата кажува дека зелената боја на спортските автомобили за прв пат е аплицирана од страна на британските производители, сребрената од страна на германските додека...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Како се пресметува цената на горивата во Македонија?

Секој понеделник регулаторната комисија за енергетика прави корекција на малопродажните цени на дериватите. Она што сите од нас знаат е дека најголемо влијание врз...

Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Торино

Основан во 1960 година од страна на Карло ди Руфија, се простира на 11 илјади метри квадратни и содржи нешто повеќе од 200 автомобили....

Еве кои автомобили може најдолго да возат на резерва

Кој автомобил може најмногу да издржи возејќи на резерва? Екипата на интернет сајтот "Compare The Market" дава одговор на ова прашање. Автомобилите на BMW се...

Колку чини половно Ferrari во Германија?

Во моментов на најпопуларниот германски сајт за половни автомобили mobile.de огласени се 3.063 половни Ferrari автомобили. Има од различни модели и години, но дали...

Сакате половен и квалитетен автомобил? Овие 10 половни автомобили се прав...

Германската Асоцијација за Техничка Инспекција, попозната по кратенката TÜV (Technischer Überwachungsverein) направи рангирање на најдобрите половни автомобили во однос на најмалку регистрирани дефекти. Станува...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ